Ya-Pa Anaokulları Eğitim Programı Karma eğitim modelini besimser , çocuğun ihtiyacına göre şekil verir

İnsan kişiliğinin temelinin oluştuğu 0-6 yaşlar arası insan hayatının en önemli zaman dilimidir. Dünyada Erken Çocukluk Eğitimi’nde kullanılan en başarılı ve güncel yeni yaklaşımların sentezinden meydana gelen ‘Eğitim Programı’mız, Yapa’nın 34 yıllık geçmişinin sağladığı birikim ve donanım ile oluşturmaktadır.

Eğitim materyallerimiz, eğlence ile güvenin, bilim ile çocuğun, mutluluk ile keşfetmenin, başarı ile heyecanın buluştuğu eğitim ortamımızdır. Çocuk Ruh Sağlığı ve Eğimi konusunda donanımlı personelimizle; yaşamın doğanın içinde çocuklarımızın güvenle, özgürce koşup oynadıkları keşfettikleri, yaşayarak öğrenmelerine imkân sağlayan iç ve dış mekân özelliklerimiz ile çocuklarımıza özel bir dünya oluşturduk.Amacımız;

çocuklarımızın araştıran, öğrenmeye yeni şeyler keşfetmeye açık,

yaşamın içinde ruh sağlığı ve gelişim basamakları açısından yaşının tüm gelişim ödevlerini yerine getiren,

mutlu, öz güvenli ve ileride başarılı, rekabeti sağlıklı yaşayan, insanlara, doğaya yaşama sevgi ve saygı duyan,

gelişen dünyaya uyum sağlayabilecek çağdaş bireyler olmalarını sağlamaktır.Çocuklarının dünyaya gözünü açtığı günden, ilk adımına, ilk sözcüğüne kadar sayısız özel ana tanıklık eden değerli anne babalar; gösterdiğiniz hassasiyetin, önemin ve değerin devam ettiği, keyifli huzurlu ve sevgi ile büyüdüklerine ve başarılarına tanıklık etmenin mutluluğunu yaşayacağınız okulumuzda sizlerle olmaktan mutluluk duyacağız.Yapa Ailesi, sizlerle her geçen yıl daha da güçlenip büyüyor. Geleceğe yapılan en büyük yatırım başarının çocukların gözlerinde parıldayıp, kahkahaları ile buluşmasını sağlamaktır.Kurumumuzda, Akademik ve Branş Derslerimiz; bitki yetiştirme, hayvan besleme çalışmalarımız, fen, doğa, matematik etkinliklerimiz, yabancı dil çalışmalarımız, sosyal etkinliklerimiz, mutfak çalışmalarımız, sanat etkinliklerimiz, Türkçe dil etkinliklerimiz, spor oyun ve müzik etkinliklerimiz, alanında uzman hocalarımızın danışmanlığında planlanmakta ve uygulanmaktadır.

Aile Eğitim Çalışmaları’mız ve Bireysel Aile görüşmelerimiz ile, çocuğunuzun gelişimine rehberlik eden çalışmalarımız özenle yürütülmektedir.Mutlu ve başarılı çocukların adresinde, Yapa Anaokulları’nda buluşmak dileği ile….